online-kekemelik-Uzaktan-eğitim

UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI

Uzaktan eğitim programımız konuşma bozukluğu yaşayan ama zaman ve uzaklık gibi sorunlar nedeniyle çalışmalarımıza katılamayan bireylerin bulundukları ortamın rahatlığında çalışmalarımızı uyguladığı bir programdır.

HEDEFİMİZ

Uzaktan eğitim programımızın hedefi konuşma problemi yaşayan bireylerin nefes ve konuşma kontrollerini sağlayarak akıcı ve özgüvenli bir konuşmaya sahip olmaları için yol gösterici olmaktır.

KİMLER KATILABİLİR

Programımıza zekasal problemi olmamak şartıyla okuma yazma bilen kekemelik,R harfi problemi yaşayan bireyler katılabilmektedir. Kişinin eğitime uygunluğu yapacağımız testten sonra netlik kazanacaktır.

EĞİTİM İÇERİĞİMİZ

Eğitim içeriğimiz 15 yıllık süreçte merkezimize gelip konuşma problemlerinden kurtulan yüzlerce öğrencimizde uygulayıp sonuç aldığımız ve her geçen gün geliştirerek devam ettiğimiz çalışmalarımızdır. Çalışmalarımızın temelini kişinin nefes ve konuşma kontrölünü en hızlı şekilde sağlayarak çok kısa bir sürede toplum içerisinde akıcı ve özgüvenli bir konuşmaya ulaşması oluşturmaktadır.

EĞİTİM SÜRECİ

Ücretsiz ön görüşme yapılarak eğitim sürecimiz kişinin durumuna bağlı olarak değişmektedir. Günlük çalışmalarımızda devamlılık esastır. Güzel ve akıcı konuşmaya alışkanlık sağlamak için günlük egzersizler mutlaka yapılmalıdır.

UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI TAM İÇERİĞİ

1- Kişinin detaylı durum tespiti

*Zorlandığı harflerin tek tek tespiti

*Okuma testi

*Konuşma testi

*Nefes testi

*Hassasiyet duyduğu konuların bize aktarımı

2- Nefes dengesinin sağlanması

* 5 ayrı nefes tekniğimizle kişinin 3 katı fazla nefes almasının sağlanması.

*Almasını öğrendiğimiz doğru nefesin konuşma ve okuma sırasında kullanılabilmesi.

*Böylelikle vücut kasılmalarının minimize edilmesi.

3- Konuşma ve okuma kontrolünün sağlanması

*Kitapçığımızdan yapıcağımız çalışmalarla konuşmada ve okumada kontrol sağlama.

4- Özgüven oluşumu

* Bir insan başarılı olduğu bir konuya karşı özgüven oluşturabilir. Özgüven; toplum içerisinde binlerce kez doğru bir nefes kullanımıyla beraber akıcı ve anlaşılır konuşarak ve bunu kendimize ispat ederek kazanılabilir.

5- Kontrol süreci ve devamlılık

*Ulaştığımız güzel konuşma yeteğinin alışkanlık haline getirmeye çalışma sürecidir.

*Haftalık kontrollerle takip edilir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp