Isparta Kekemelik

Isparta; Kekemelik Hızlı konuşma, Pelteklik, Harf yutma, R harfi problemi, harf karıştırma, İkileme, Takılma gibi konuşma bozukluklarının yoğun olarak görüldüğü bir ildir.

Antalya'daki konuşma merkezimize 12 yıldır başvuran bölge insanlarının şikayetleri genelde hızlı konuşma ve takılma problemi ağırlıklı problemlerdir.

15 veya 20 gün devamlı ve 3 aya kadar kontrollü devam eden yüz yüze çalışmalarımıza katılamayanlar için Kontrollü Uzaktan Eğitim Sistemini geliştirdik. Böylelikle konuşma problemlerinden kurtulmak isteyen çok daha fazla kişi daha az zahmetle bizden destek alabilecekler.

Kontrollü Uzaktan eğitim almak isteyen kişiler merkezimize gelip detaylı bilgilendirme, ön görüşme ve testlerden geçtikten sonra; kişi eğitim almaya karar verirse on iki yıllık süreçte kendi oluşturduğumuz ve deneyimlediğimiz çalışma programının detaylarını öğrenmek için çalışma kitapçığımızı da kullanarak iki saat süren temel eğitim çalışmalarımıza katılıp burada öğrendiği bilgileri bir hafta boyunca evinde her gün 2 saat boyunca uygulamalı ve bize günlük olarak raporlamalıdır. Bir haftanın sonunda merkezimize tekrar kontrole gelmeli ve kişinin durumu tekrar değerlendirilmeli eksiklerine göre bir çalışma programı hazırlanmalıdır. Yeni nefes ve güzel konuşma alışkanlığımızı kazanmak için bu süreç en az 4 hafta yoğun bir şekilde devam edecektir. Sonrasında biraz daha rölanti bir çalışma ve haftalık kontrol sistemiyle eğitime başladığımız günden 3 aya kadar çalışmalarımız uygulanmaya devam edecektir. Kontrol günleri eğer çalışıyorsanız veya eğitim görüyorsanız pazar günleri hariç sizin müsait olduğunuz herhangi bir güne göre belirlenebilmektedir. Eğitim alan kişiler çalışma sürecinde önceden belirlenmiş zamanlarda merkezimizi arayıp detaylı bilgi alabilmektedir.

Kısacası bu süreç; Doğru nefes kullanımı ve güzel ve akıcı konuşma yeteneğine alışkanlık kazanma sürecidir.

Ayrıntılı bilgi almak için

0531 666 61 11 numaralı telefonu arayınız.